Dobolni jó!

Február elején az újfalusi Szivárvány Óvodában (a Katica csoportban, Ferenc Rózsa óvónő) egy kisfiú mesélte a körülötte játszó gyerekeknek, hogy ő „dobos“ lesz. Nagyon szeretne dobon játszani és mesélt a gyerekeknek milyen dobok vannak,  mikor használták régen az emberek.  Felkeltette a többi gyerek érdeklődését és ők is elkezdtek  hozzá szólni, ki mit tudott, azután már kutató munka alakult ki belőle. Egyre több és több anyagot gyűjtöttek össze és nagyon szépen kikerekedett a dob, mint hangszer. Ezután pedig a többi hangszerre tért át az érdeklődés. Öt héten keresztül tartott a projekt. Záró  részként egy dobos jött dobolni és megláthatták élőben a hangszert, majd ki is próbálhatták. A projekt eredménye többek között, hogy az a kisfiú, Dominik, aki elindította a projektet időközben elkezdett dobolni tanulni és ezt szülei megkoronáztak azzal, hogy ajándékba kapott egy dobot. A felvételen már ő látható, amint megmutatja tehetségét. Köszönet a szülőknek, és a zenésznek a részvételért.

Lejegyezte Ferenc Rózsa és Bozsóki Anasztázia- óvónőkIMG-a8fac0281898fb18f3f0075f2e5ccd2d-VIMG-455c4bb9fab17701561e7704b460912f-V